04-11-2019
Podsumowanie sześcioboju strzeleckiego okręgu gdańskiego za 2019r.

To nie był tak dobry rok jak poprzedni, choć w MIX-ie zanotowano wyraźny postęp i medalowy sukces. Obroniliśmy również złoty medal w KKKŁ w Tarnobrzegu, ale brak naszej reprezentacji w pierwszej dziesiątce Mistrzostw PZŁ w KM w Opolu, to już niepowodzenie. Nikt nie wystrzelał złotego wawrzynu z diamentem, a wśród kobiet jedynie Alicja Klejnotowska w klasie powszechnej została sklasyfikowana na 18 miejscu z wynikiem 1168 pkt za  trzy najlepsze wyniki w sezonie. Trochę to mało jak na dość mocno rozbudzone oczekiwania. Z drugiej jednak strony, to i tak czołówka Polskiego strzelectwa,  a wyniki takie jak w roku 2018 zdarzają się niezwykle rzadko. Nie można narzekać, bo 95 % Okręgów PZŁ chciałoby mieć takie sukcesy !

            Zaczęło się wspaniale. II Puchar PZŁ MIX w czerwcu i srebrny medal. Piotr Kraiński (485), Wojciech Stefański (430), Alicja Klejnotowska (393). To były miłe złego początki, bo w kolejnej ważnej imprezie znacznie obniżyliśmy loty. Mistrzostwa Polski w klasie powszechnej nie było dla nas do końca udaną imprezą. Zaledwie piętnasta lokata z wynikiem 1256 pkt (M. Stefański – 436, W. Stefański – 417, (P. Kieczeń - 403), to mało po ubiegłorocznym srebrnym medalu. Niestety, słabo było również w Opolu. Mistrzostwa PZŁ w klasie mistrzowskiej nie przyniosły oczekiwanego sukcesu. Miał być medal, a wywalczyliśmy zaledwie trzynastą lokatę ( P. Kraiński – 459, R. Szyłejko – 457, Ł. Plata – 437). W Nowym Sączu Alicja Klejnotowska w MP Dian w klasie powszechnej wywalczyła wysoką czwartą lokatę z wynikiem 369 pkt. Nie zawiedli strzelcy K.Ł. Wybrzeże Gdańsk, którzy w pięknym stylu zdobyli swój siódmy złoty medal KKKŁ w Tarnobrzegu ( P. Kraiński – 484, R. Szyłejko – 475, M. Szugajew – 463). Indywidualnie, te zawody wygrał Piotr Kraiński, a Rafał Szyłejko był czwarty.

            Bardzo ciekawie przebiegała rywalizacja w zawodach „Wawrzynowych”. Na wielu strzelnicach naszego kraju nasi zawodnicy plasowali się na czołowych miejscach. Najlepszym podsumowaniem ich rywalizacji są ich osiągnięcia. Złote wawrzyny wystrzelali : Piotr Kraiński – 1450 pkt, Paweł Łożyński -1418 pkt i Łukasz Plata – 1418 pkt. Srebrne przypadły w udziale Markowi Szulowi (1407) i Rafałowi Szyłejce ( 1406). Jacek Lipiński (1360), Sebastian Hoppa (1345) i Michał Klaman (1336) wywalczyli brązowe „wawrzyny”.

            Tak, w największym skrócie można podsumować mijający sezon. Oczywiście, nie jest to pełna i szczegółowa informacja, ale myślę, że dająca wiele do myślenia naszej komisji strzeleckiej. Żadnych zawodów nie udało się zorganizować na strzelnicy w Bietowie. To chyba mały skandal. Tylko leśnicy z RDLP w Gdańsku odbyli tam swoje mistrzostwa. Szkoda, że tak się stało, bo kilka imprez miało długoletnie tradycje i odbywało się w niezwykle sympatycznej atmosferze. Gdybym miał się pokusić o ocenę mijającego sezonu w skali 1 – 5, to przyznałbym 4. To wysoka ocena, ale adekwatna do wyników. Znając Przewodniczącego Komisji Strzeleckiej Kolegę Romana Krzyżelewskiego, myślę że nie zadowoli się takim sukcesem i praca nad zapleczem bazowym i zawodniczym się poprawi, czego sobie i wszystkim strzelcom życzę.

Andrzej Klaman