29-10-2018
STRZELECKIE SUKCESY 2018R

                                            Gdańskie strzelectwo bezkonkurencyjne w 2018 roku

            Wspaniały rok 2018 na zawsze pozostanie w pamięci uczestników maratonu strzeleckiego na obiektach całego kraju i przejdzie do historii jako sezon marzeń dla reprezentantów ORŁ w Gdańsku. We wszystkich rodzajach liczących się zawodów stawaliśmy na podium, a dominacja naszych zawodników była miażdżąca.

            Wybrzeże Gdańsk, siedemnastokrotni medaliści Mistrzostw Polski, ubiegłoroczni mistrzowie i w tym roku obronili w pięknym stylu tytuł. Piotr Kraiński, Rafał Szyłejko i Michał Szugajew nie pozostawili złudzeń swoim rywalom uzyskując 1378 pkt. W tym miejscu warto przypomnieć, że strzelcy Wybrzeża posiadają 6 tytułów MP KKKŁ, pięć razy odbierali srebrne medale i sześć razy brązowe.  Na miłośnikach strzelectwa ten wynik robi ogromne wrażenie. A przecież jest jeszcze czwarty zawodnik, Sebastian Hoppa, jeden z najzdolniejszych strzelców młodego pokolenia w naszym kraju. To już tylko kwestia jednego, dwóch sezonów i to on będzie stanowił trzon zespołu. Popularny „Seba” wraz z Michałem Klamanem i Patrykiem Banaczkiem wywalczyli tytuł wicemistrzów Polski w klasie powszechnej z wynikiem 1304 pkt. Cała trójka wystrzelała klasę mistrzowską. Już niedługo będą groźni dla najlepszych. Sebastian Hoppa i Patryk Banaczek wystrzelali także pierwsze w swoim życiu brązowe  „wawrzyny”.

            Prawdziwym dominatorem na krajowych obiektach okazał się Piotr Kraiński, wygrywając tytuł indywidualnego Mistrza Polski, a wraz z drużyną (Rafał Szyłejko i Łukasz Plata) stanęli na trzecim stopniu podium. Piotr Kraiński już od dawna jest legendą naszego strzelectwa, a jego osiągnięcia nie mieszczą się w sferze marzeń wielu mistrzów. To trzykrotny zdobywca złotego wawrzynu z diamentem, 6-krotny mistrz Polski KKKŁ, mistrz Polski indywidualnie, 2-krotny srebrny medalista MP, brązowy w klasie mistrzowskiej i w powszechnej. Dwukrotnie reprezentował Polskę na Mistrzostwach Europy myśliwych. W skeecie sportowym wywalczył brązowy medal na MP jako junior młodszy. Czy można o Piotrku napisać więcej? Pewnie tak. Jest wspaniałym kolegą i pomaga całej plejadzie młodych strzelców. Lubiany i szanowany wśród myśliwych.

            Gdańszczanie znakomicie spisywali się również w cyklu zawodów „wawrzynowych”. Oprócz wcześniej wymienionych Piotra Kraińskiego, Patryka Banaczka i Sebastiana Hoppy, złoty wawrzyn wystrzelał Michał Szugajew, srebro wywalczyli Rafał Szyłejko, Marek Szul, Łukasz Plata, Paweł Łożyński i Jacek Lipiński, a brąz zaliczył Jarosław Kwaśnik. Tyle „wawrzynów” dla Gdańska również musi budzić podziw. Pewnie PZŁ przyzna nam tylko 9 wawrzynów, bo Michał Szugajew mieszka w Ciechanowie, ale jest członkiem KŁ Wybrzeże.

            Niewiele pisaliśmy do tej pory o człowieku, dzięki któremu gdańskie strzelectwo wiodło w tym roku krajowy prym. Jest nim oczywiście admirał Krzyżelewski. Jego wielkie zaangażowanie widoczne było na każdym kroku. Zawsze na strzelnicy i zawsze przy swoich zawodnikach. Pewnie, gdyby mógł, uchylił by im strzeleckiego nieba, ale i bez tego zapewnili je Jemu i sobie. W imieniu wszystkich myśliwych kochających nasze strzelectwo serdecznie dziękuję naszym zawodnikom za to czego dokonali w tym roku i proszę o więcej. Brawo dla admirała i jego ekipy !!!

Andrzej Klaman