27-09-2018
Komunikat Okręgowej Rady Łowieckiej w Gdańsku z dnia 25 .09.2018 r. w/s udziału Kolegów w VIII Hubertusie Gdańskim.

Okręgowa Rada Łowiecka zaprasza Kolegów myśliwych wraz z rodzinami oraz miłośników przyrody i sympatyków łowiectwa na uroczyste obchody VIII Hubertusa Gdańskiego w dniu 20.10.2018 r. Uroczystości rozpoczną się tradycyjnie  mszą świętą w Bazylice Archikatedralnej w Gdańsku - Oliwie . Zbiórka myśliwych i pocztów sztandarowych  na placu przed Bazyliką o godz. 12.30, o godz. 13.00 Msza święta hubertowska pod przewodnictwem Metropolity Gdańskiego Arcybiskupa Sławoja Leszka Głodzia .Msza będzie bogato ilustrowana muzyką polskiej mszy hubertowskiej w wykonaniu zespołu „Hubertus Brass” z Gdyni oraz śpiewem w wykonaniu Akademickiego Chóru Politechniki Gdańskiej pod dyrekcją naszego Kolegi Mariusza Mroza .  Prosimy Kolegów  o udział w strojach organizacyjnych. Kolegów posiadających kordelasy  prosimy o ich przypięcie.

Dalsza część  uroczystości  od ok. godz 15.00 w Centrum myśliwskim przy ul. Jaśkowa Dolina 114. W programie krótka informacja o 95-leciu Polskiego Związku Łowieckiego, wystąpienia zaproszonych gości, wręczenie odznaczeń, biesiada myśliwska i koncert sygnałów i muzyki myśliwskiej.

Zarządy kół posiadających sztandary prosimy o udział pocztów sztandarowych, liczymy na udział wszystkich pocztów sztandarowych .Ubarwiają one w sposób szczególny uroczystość i stanowią o sile Naszej Organizacji. Jest to szczególnie ważne ze względu na jubileusz 95-lecia Naszej Organizacji,  nagrywanie uroczystości przez ekipę TVP3 Gdańsk i prezentowanie jej w programie Panorama. Jest zatem ważne  aby pokazać wszystkie sztandary naszych kół łowieckich. ORŁ prosi zarządy kół ,aby nie organizować w tym dniu innych imprez  w tym zwłaszcza polowań aby umożliwić Kolegom udział w uroczystości. ORŁ prosi o zachęcanie Kolegów do udziału w uroczystości. Prosimy o rozważenie możliwości zbiorowych wyjazdów i ewentualną pomoc starszym Kolegom.

Do zobaczenia w sobotę 20.10.2018r. na uroczystości ku czci naszego patrona.

 

 

            Z myśliwskim pozdrowieniem ,

               „Darz Bór”.

               Prezes ORŁ w Gdańsku

                     Marek  Gorski