12-06-2017
WARSZTATY KYNOLOGICZNE

W dniu 3 czerwca 2017 roku przy osadzie leśnej Gaj odbyły się kolejne warsztaty kynologiczne przeprowadzone przez Komisję Kynologiczną przy ORŁ w Gdańsku. W warsztatach wzięło udział siedemnaście psów rodowodowych.

            Po powitaniu uczestników warsztatów przez Przewodniczącego KK Marcina Rutkowskiego przystąpiono do części teoretycznej warsztatów, która obejmowała takie zagadnienia jak: regulaminy ZKWP; regulaminy prób i konkursów; prawo łowieckie; poszukiwanie postrzałków. Następnie Kolega Jan Klaus zaprezentował akcesoria potrzebne do pracy z psem, między innymi takie jak: obroże tropowe; otoki; obroże z GPSem; kamizelki; apteczki; szelki itp. Część teoretyczną dotyczącą podstaw szkolenia psa myśliwskiego przedstawiła Koleżanka Małgorzata Czarnecka-Rześna a sprawy weterynaryjne omówił Kolega Andrzej Matyjasik.

 
       
 

            Po zakończeniu części teoretycznej uczestnicy podzielili się na kilka grup i ruszyli w teren. Pierwsza grupa ćwiczyła posłuszeństwo i reakcję na strzał; druga grupa ćwiczyła z psami na "sztucznym jeżdżącym" dziku; trzecia grupa tropiła z psami po włóczce; czwarta pracowała na ścieżkach tropowych a piąta uczyła się wylewania ścieżek tropowych.

 
       
 

            Wszyscy uczestnicy spotkali się koło godziny czternastej i Przewodniczący KK Marcin Rutkowski podsumował tegoroczne warsztaty i wręczył symboliczne dyplomy uczestnikom warsztatów. Uczestnicy po zakończeniu warsztatów jeszcze pozostali na miejscu dyskutując na tematy kynologiczne, wymieniali doświadczenia związane między innymi ze szkoleniem psów, hodowlą, pracą po farbie itp.

 
       
 

            Jako Komisja Kynologiczna serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom za obecność na tegorocznych warsztatach i oczywiście zapraszamy na kolejne o których na pewno poinformujemy.

 

Kol. Maciej Wąs