12-06-2017
Komunikat Okręgowej Rady Łowieckiej w Gdańsku z dnia 7.06 2017 r. w/s XIV Festiwalu Kultury Łowieckiej „Knieja 2017”

 Okręgowa Rada Łowiecka w Gdańsku zaprasza kolegów myśliwych wraz z rodzinami oraz wszystkich sympatyków łowiectwa i miłośników przyrody na XIV Festiwal Kultury Łowieckiej „Knieja 2017” w Sierakowicach i Ostrzycach .Festiwal odbywał się będzie w dniu 15.07.2017 r./sobota/.

Festiwalowi towarzyszyć będą wystawy w Sierakowicach i Somoninie.

Program festiwalu :

Sierakowice. 15.07.2017 r.

 godz.10.00 Drewniany Zabytkowy Kościół w Sierakowicach

Hejnał Festiwalu kompozycji Karola Kroskowskiego w wykonaniu zespołu Klubu Sygnalistów Myśliwskich Gminy Sierakowice. Uroczyste otwarcie Festiwalu przez Wójta Gminy Sierakowice Tadeusza Kobielę i Wójta Gminy Somonino Mariana Kryszewskiego. Rozpoczęcie XIII Przeglądu Sygnałów i Muzyki Myśliwskiej .W ramach przeglądu Konkurs o „Fanfarę Żurawia” dla sygnalistów myśliwskich grających w kołach a nie startujących w regionalnych konkursach.

 

Godz.11.00 Nowy element w dotychczasowych programach festiwalu I-szy Kurs i Warsztaty Wabienia Jeleni zakończone otwartym konkursem. Kurs ,warsztaty i konkurs poprowadzą :

Bogdan Michalak – doświadczony wabiarz,wspaniały gawędziarz,i autor książek o tematyce łowieckiej, sędzia klasy krajowej i międzynarodowej. Tomasz Maliński -Mistrz Europy i aktualny Mistrz Polski w tej myśliwskiej umiejętności. Miejsce kursu,warsztatów i konkursu -budynek przy zabytkowym drewnianym kościele św. Marcina w Sierakowicach . Konkurs rozpocznie się ok. godz.13.30. Patronem i organizatorem przedsięwzięcia jest Koło Łowieckie „Słonka” Sierakowice.

Pobierz zgłoszenie

Pobierz Regulamin  Konkursu Wabienia Jelenia

 

Godz.11.30 III Kaszubski Konkurs Oceny Poroży Jeleni.

Patronem i organizatorem konkursu jest Koło Łowieckie „Szarak” Gdańsk

Pobierz Regulamin Kaszubskiego Konkursu Oceny Poroży Jelenia

 

Godz. 15.00 Zbiórka pocztów sztandarowych i myśliwych na placu przed Ołtarzem Papieskim.

Okręgowa Rada Łowiecka prosi zarządy kół łowieckich o zapewnienie licznego udziału pocztów sztandarowych oraz kolegów myśliwych.

 

Godz.15.30 Wręczenie nagród laureatom XIII Przeglądu Sygnałów i Muzyki Myśliwskiej i zwycięzcy Konkursu  Wabienia. Koncert galowy najlepszych sygnalistów i prezentacja umiejętności zwycięskiego wabiarza.

 

Godz. 16.00 Msza św. Hubertowska w oprawie muzycznej Zespołu Muzyki

Myśliwskiej „Hubertus” ze Sztumu.

W czasie odbywania w/w imprez w Amfiteatrze „Szerokowidzę” odbywać się będzie prezentacja psów ras myśliwskich .Po prezentacji zasięgnąć będzie można porad doświadczonych hodowców oraz porad weterynaryjnych. Ponadto prezentowana będzie kuchnia myśliwska i regionalna ,smaki natury, zioła i kwiaty,kącik przyrodniczy dla dzieci.

Od godz. 20.00 Koncert zespołów folklorystycznych oraz występ gwiazdy wieczoru Margaret.

Ostrzyce 15.07.2017 r.

Scena koncertowa

Od godz. 14.00 Występy zespołów folklorystycznych,Występy Zespołu Muzyki Myśliwskiej „Hubertus Brass „ z Gdyni,pokazy sokolnicze,program artystyczny dla dzieci,Zabawa z DJ.

Współorganizatorem jest Koło Łowieckie „Łabędź” Kartuzy.

Imprezie w Sierakowicach i Ostrzycach towarzyszyć będą poczęstunki pieczonego dzika,kiermasze „jadła ,napitku” i rękodzieła.

Stoiska ze specjałami kuchni kaszubskiej. Stoiska z literaturą i akcesoriami myśliwskimi.

Po zakończeniu mszy w Sierakowicach oraz imprez o charakterze myśliwskim w Ostrzycach  poczty sztandarowe i koledzy myśliwi zaproszeni są przez Pomorskie  Towarzystwo Miłośników Muzyki i Kultury Łowieckiej na biesiadę myśliwską do Leśniczówki w Mirachowie. W tym roku biesiada została  włączona do festiwalu. Jest to impreza z bogatym programem kulturalnym w postaci występów Zespołu Muzyki Myśliwskiej  oraz występu kabaretu a także bogatym programem kulinarnym. W ramach biesiady zabawa taneczna. Wstęp na biesiadę dla członków pocztów sztandarowych jest bezpłatny . Myśliwi po okazaniu legitymacji PZŁ kupują bilety w cenie promocyjnej 180 zł za dwie osoby lub 90 zł za jedną  osobę pozostali uczestnicy w cenie pełnej 220 zł na dwie osoby. Bilety do nabycia u Prezes PTMMiKŁ p. Krystyny Knut tel. 608 822 830, mail  k.janeckaknut@interia.pl

Serdecznie zapraszamy.

 Festiwalowi towarzyszą wystawy:

Gminny Ośrodek Kultury w Somoninie pod tytułem „Św. Hubert w Diecezji

Pelplińskiej” autorstwa kol. Ignacego Stawickiego

Otwarcie wystawy 11.07.2017 r. godz13.00 .Wystawa czynna do 04.08.2017 r.

Drewniany Zabytkowy Kościół w Sierakowicach.

Wystawa fotograficzna pod tytułem „Leśny zwierzyniec” .pracowników Nadleśnictwa Kartuzy.

Otwarcie wystawy 14.07.2017 r. godz.11.00.Wystawa trwa do 30.09.2017 r.

Zapraszamy do udziału w imprezach festiwalowych.

 

         Prezes Okręgowej Rady Łowieckiej            

                         Marek Gorski