03-10-2016
Komunikat Okręgowej Rady Łowieckiej w Gdańsku z dnia 4.10.2016 r. w/s udziału Kolegów w "VI Hubertusie Gdańskim"

Okręgowa Rada Łowiecka zaprasza Kolegów myśliwych wraz z rodzinami na uroczyste obchody "VI Hubertusa Gdańskiego". Uroczystości odbędą się22.10.2016 r. w Bazylice Archikatedralnej w Gdańsku -Oliwie .Rozpoczną sięo godz.12.30 zbiórką myśliwych i pocztów sztandarowych  na placu przed Bazyliką . O godz. 13.00 Msza święta hubertowska pod przewodnictwem Metropolity Gdańskiego Arcybiskupa Sławoja Leszka Głódzia.

Msza będzie bogato ilustrowana muzyką polskiej mszy hubertowskiej w wykonaniu zespołu Hubertus Brass  z Gdyni oraz śpiewem w wykonaniu chóru. Po mszy  Ok. godz.15.00 dalsza część uroczystości w Centrum myśliwskim przy ul. Jaśkowa Dolina 114. W programie wystąpienia gości , wręczenie odznaczeń, koncert muzyki myśliwskiej i biesiada myśliwska. Zapraszamy też sympatyków łowiectwa.

Zarządy kół posiadających sztandary prosimy o udział pocztów sztandarowych. W okręgu  53 koła mają sztandary. Liczymy na udział wszystkich pocztów sztandarowych. Ubarwiają one w sposób szczególny uroczystość i stanowią o sile naszej organizacji. Jest to szczególnie ważne ze względu na nagrywanie uroczystości przez ekipę TVP3 Gdańsk i prezentowanie jej w programie Panorama oraz nagrywanie specjalnego programu przez TVP 3 Olsztyn ,który będzie prezentowany również w TVP3 Gdańsk. Jest zatem ważne pokazać wszystkie sztandary kół łowieckich.

ORŁ prosi zarządy kół ,aby nie organizować w tym dniu innych imprez i umożliwiły Kolegom udział w uroczystości.

Do zobaczenia w sobotę 22.10.2016r. na uroczystości ku czci naszego patrona.

Z myśliwskim pozdrowieniem,

„Darz Bór!”.