06-06-2016
Komunikat nr 3/2016/KKŁ Komisji Kultury Łowieckiej w/s festynu łowieckiego w Pelplinie 18.06.2016r.

Komisja Kultury Łowieckiej Okręgowej Rady Łowieckiej w Gdańsku

uprzejmie informuje, że w dniu 18.06.2016 r. w miejscowości Pelplin wspólnie

z kołami łowieckimi z rejonu Kociewia organizuje Festyn Łowiecki 

„ Myśliwi społeczeństwu”. Zapraszamy kolegów myśliwych wraz z rodzinami

do udziału w festynie. Prosimy Koła posiadające sztandary o udział pocztu sztandarowego w uroczystości. Pożądanym byłby udział kolegów w stroju organizacyjnym .Celem festynu jest promocja łowiectwa poprzez pokazanie m.in. dorobku kulturowego członków PZŁ oraz walorów  smakowych i odżywczych dziczyzny i działań myśliwych na rzecz społeczności.

W programie przewidujemy udzielanie porad medycznych przez  myśliwych lekarzy

oraz dobrowolne oddawanie krwi .

Zbiórka  pocztów sztandarowych i kolegów myśliwych  w sobotę 18.06.2016 r. na placu przed dworcem kolejowym w Pelplinie o godz. 10.15 . W programie festynu m.in. przemarsz ulicami miasta do Bazyliki Katedralnej  , Msza św. hubertowska.

Po mszy  dalsza część festynu odbywać się będzie na przystani Jana III Sobieskiego.

W części przygotowanej przez myśliwych w dalszym ciągu program artystyczno-rozrywkowy, pokazy psów myśliwskich, łucznictwo ,pokazy sokolnicze i prezentacja twórczości kolegów myśliwych .Naszą część zakończy koncert Akademickiego Chóru Politechniki Gdańskiej pod kierunkiem naszego kolegi Mariusza Mroza.

Początek koncertu o godz.19.00 w Bazylice Katedralnej. Polecamy uwadze kolegów pokazy łucznicze .Można będzie spróbować swych sił w strzelaniu z łuku.

Festyn odbywa się łącznie z Wojewódzkimi Obchodami 150-lecia Kół Gospodyń Wiejskich .Zapewnia nam to przygotowanie smakołyków z dziczyzny i wzbogaca program festynu o występy artystyczne zespołów Kół Gospodyń Wiejskich. Zapewnione jest dobre jedzenie . Organizatorzy zapewniają bogatą ofertę imprez artystycznych i zabawę do białego rana .Zapraszamy kolegów .Liczymy na liczny udział.

Z pozdrowieniem Darz bór.

Program imprezy.

 

Komisja Kultury Łowieckiej